ADS Here

ADS Here ADS Here ADS Here ADS Here
دوج چلنجر  Dodge Challenger
ارسال شده توسط در شهریور ۲۸, ۱۳۹۳ در خودرو خاص و گذرموقت | ۲ نظر
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 500 out of 5)
Loading...

دوج چلنجر Dodge Challenger یکی از مدل‌های محبوب کمپانی دوج است که از دههٔ ۱۹۷۰ تا کنون محبوبیت زیادی داشته‌است.برای آنهایی که با جزئیات مدل جدید چلنجر آشنایی ندارند باید گفت که نسبت به سالهای پیشین با حفظ ظاهری پایبند به مدل کلاسیک، تغییرات چشمگیری کرده و کاملا به روز شده است. وقتی نسل سوم چلنجر در سال ۲۰۰۸ برای اولین بار معرفی شد، حسی مانند یک چلنجر ۱۹۷۰ که ابعاد آن پف کرده و بزرگ شده باشد در بیننده ایجاد می کرد. این مدل علاوه بر این بسیار سریع بود(ابتدا مدل SRT8 با ۴۲۵ اسب بخار قدرت عرضه شد) سواری و فضای داخلی آن به طرز حیرت انگیزی راحت و نرم بود. با این وجود برخی جثه ی بزرگ و سنگین آن را نپسندیدند و به اندازه ی کافی چابک ندانستند. توان خروجی انجین V6 نیز که بعدا معرفی شد برای جثه ی سنگین چلنجر ناکافی به نظر نمی رسید و چهره ی قدرتمند و اسطوره ای چلنجر را خدشه دار می کرد.

به هر حال تغییرات قابل توجهی در چلنجر ایجاد شد. قابلیت فرمان پذیری، توان ترمزها و عملکرد سیستم تعلیق بهبود یافت و به روح عضلانی چلنجر نزدیک تر شد. یک انجین V6 جدید با قدرت ۳۰۵ اسب بخار و مصرف سوخت حتی کمتر از انجین قبلی ، به توانایی های مدل پایه افزود و در مقایسه با رقبا جلوه ی بهتری به آن بخشید. برای مدل SRT8 نیز انجین جدید ۳۹۲ اینچی (۶٫۴ لیتر) V8 به قدرت ۴۷۰ اسب بخار در نظر گرفته شد. سیستم نامگذاری بر اساس اینچ مکعب تاریخچه ای طولانی در کمپانی موپار دارد و نام این انجین طرفداران کهنسال را به یاد مدل افسانه ای ۳۹۲ HEMI در دهه ی ۱۹۵۰ می اندازد.
سه تریم برای چلنجر ۲۰۱۲ که یک کوپه ی ۵ نفره است، قابل انتخاب می باشد که هر یک با انجین متفاوتی عرضه می گردد: SXT، R/T،SRT8 392
تجهیزات استاندارد مدل SXT عبارت است از: رینگهای آلیاژی ۱۸ اینچی، سیستم ورود و استارت بدون کلید، تجهیزات و ادوات الکترونیکی، کروز کنترل، کنترل اتوماتیک ایرکاندیشن، خروجی برق A/C در عقب، فرمان تلسکوپی و بشکن با تودوزی چرم و کنترل سیستم صوتی، صندلی راننده با قابلیت تنظیم در ۶ جهت و تنظیم گودی کمر، صندلی عقب با قابلیت تاشو به میزان ۶۰/۴۰، کامپیوتر سفری، سیستم صوتی با ۶ خروجی صدا و جک هدفون
موارد انتخابی خریداران در مدل SXT شامل آیتمهای زیر است: چراغ مه شکن ، تنظیم نور اتوماتیک چراغهای جلو، تودوزی چرم، سیستم گرمایش صندلیهای جلو، آینه های کدرشونده در مقابل نور شدید، سیستم صوتی قویتر مجهز به بلوتوث و رادیوی مه پاره ای و ورودی iPod و USB.
موارد قابل انتخاب دیگری نیز برای خریداران تریم SXT موجود است. پکیج سوپر اسپرت شامل رینگهای ۲۰ اینچی کروم به همراه تایر اسپرت، اسپویلر عقب، دیفرانسیل با ضریب ۳٫۰۶، سیستم تعلیق/فرمان/ترمز با تنظیم اسپرت و پدالهای تعویض دنده پشت فرمان می باشد. آپشنهای ظاهری نیز شامل روکش فلزی پدالها، چادر ماشین، کف پوش ویژه و شیفتر T شکل دنده است. تجهیزات الکترونیکی این تیپ عبارت است از آینه های گرم شونده، استارت از راه دور، نشانگر میزان باد تایرها و نشانگر دمای بیرون. تجهیزات صوتی و تصویری از قبیل LCD 6.5 اینچی، اسپیکرهای Boston Acoustic و هارد برای ذخیره سازی موزیک نیز قابل سفارش است.
چلنجر مدل R/T به صورت استاندارد مجهز به انجین V8، پکیج سوپر اسپرت تیپ SXT (که در بالا به آن اشاره شد به جز رینگ ۲۰ اینچی)، چراغ جلوی اتوماتیک، مه شکن، آینه های گرم شونده، ورودی IPod و USB، رادیوی مه پاره ای و بلوتوث می باشد. موارد اضافه ی قابل سفارش همان موارد قابل سفارش در مدل SXT هستند. پکیج کلاسیک R/T شامل رینگهای ۲۰ اینچی طرح heritage-style، خط کشی مشکی بدنه، هود اسکوپ کاربردی(غیر تزئینی) و چراغ های زنون است. پکیج Super Track Pak شامل سیستم تعلیق اسپرت تر نسبت به سایرمدلها بوده که فرمان با ضریب اسپرت، ترمز قویتر، کمک فنر اسپرت، تایرهای ویژه و سیستم کنترل پایداری از آن جمله اند. موارد دیگری همچون سیستم راهبری صوتی و تزئینات ظاهری تریم SXT نیز قابل نصب است.
آپشنهای خاصی از قبیل سیستم فرمان صوتی UConnect، سانروف و لیستی از تزئینات سفارشی خاص کمپانی موپار نیز برای هر دو مدل SXT و R/T قابل سفارش است.

مدل SRT8 چلنجر علاوه بر تجهیزات پایه مدل R/T به صورت استاندارد مجهز به چراغهای زنون، رینگهای ۲۰ اینچی با طرح خاص، صندلی های اسپرت، یک کامپیوتر سفری ارتقا یافته با قابلیت ارائه ی لحظه به لحظه اطلاعات وضعیت خودرو، فرمان هیدرولیک (و نه الکتروهیدرولیکی)، سیستم ترمز و تعلیق تقویت شده و یک برنامه ی یک روزه ی آموزشی برای راننده در مدرسه ی رانندگی Richard Petty می باشد. موارد قابل سفارش در مدل SRT8 شامل سیستم راهبری و سیستم صوتی Harman Kardon با ۱۸ اسپیکر است.
دوج چلنجر SXT 2012 نیروی خود را از یک موتور ۳٫۶ لیتری V6 به قدرت ۳۰۵ اسب بخار و گشتاور ۲۶۸ پاوندفوت می گیرد که قدرت حاصله به صورت استاندارد از طریق گیربکس ۵ سرعته اتوماتیک انتقال می یابد. مصرف سوخت این مدل ۱۸ مایل بر هر گالن در شهر و ۲۷ مایل بر گالن در اتوبان و مصرف ترکیبی آن ۲۱ مایل بر گالن اندازه گیری شده است.
مدل R/T مجهز به انجین ۵٫۷ لیتری V8 بوده که قدرت ۳۷۶ اسب بخار خود را از طریق گیربکس ۶ سرعته دستی منتقل می کند. گشتاور این موتور ۴۱۰ پاندفوت است. در صورت استفاده از گیربکس اتوماتیک ۵ سرعته، قدرت انتقالی به ۳۷۲ اسب بخار و گشتاور ۴۰۰ پاندفوت کاهش می یابد. شتاب ۰ تا ۶۰ مایل به دست آمده ی این مدل ۵٫۵ ثانیه بوده که در مدل اتوماتیک این عدد ۵٫۸ ثانیه است. مصرف سوخت به ترتیب ۱۹،۲۵،۱۶ مایل بر گالن برای شهر،اتوبان،ترکیبی بوده و در مدل دنده دستی این اعداد یک واحد کاهش می یابند.
و اما چلنجر SRT8 دارای انجین ۳۹۲ اینچی(۶٫۴ لیتری) V8 به قدرت ۴۷۰ اسب بخار و گشتاور ۴۷۰ پاوندفوت بوده و همانند مدلهای قبلی به صورت استاندارد مجهز به گیرباکس ۵ سرعته اتوماتیک و با انتخاب خریدار گیربکس ۶ سرعته دستی نصب می گردد. شتاب ۰ تا ۶۰ مایل در ۴٫۵ ثانیه برای مدل دنده دستی بوده و مصرف سوخت آن ۱۶،۲۲،۱۴ مایل بر گالن در حالت شهر،اتوبان،ترکیبی است. در مدل دنده ای این اعداد ۱ واحد کاهش می یابند.
تمامی مدلهای چلنجر جدید مجهز به ترمز ABS، کنترل پایداری و سیستم ترکشن کنترل، کمربند ایمنی پیش کشنده، ایربگهای جلویی و جانبی می باشند.
در پایان شاهد عکس‌هایی از این مدل که با همکاری رنت کار پرشین گلستان کیش گرفته شد، خواهید بود.
عکس : صاحب شیخی

۲ پاسخ به “ دوج چلنجر Dodge Challenger”

گذاشتن پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *